button_air_source_heat_pumps
Oras Jums

Oras Jums

Oras/Oras šilumos sistemų privalumai

Privalumai:

 • Mažesnės mėnesinės išlaidos už šildymą;
 • Mažesnė anglies dvideginio emisija;
 • Šildykite namus ir karštą vandenį;

Veikia atšiauriomis sąlygomis! Oro šilumos siurbliai šildo jūsų namus ir karštą vandenį iš lauko sugerdami šilumą. Net jei lauko oro temperatūra siekia vos – 15 ° C, šilumos siurblus vistiek geba išgauti šilumą iš lauko oro.

Energetiškai efektyvūs namų šildytuvai. Oro šilumos siurblius maitina elektros energija, tačiau įrenginys iš aplinkos geba išskirti atsinaujinančią šilumą, kas suteikia didesnę šilumos išeigą nei yra suvartojama elektros energijos. Tai yra viena iš šio įrenginio ypatybių kuri 

Galingesnės siurblių alternatyvos namui su sodo erdve. Jei aplink namą turite panaudojamos sodo erdvės, – galite apsvarstyti į žemės pagrindą įdiegtą šilumos siurblį. Įdiegimo ir montavimo kaina bus didesnė, tačiau šio tipo įrenginiai yra efektyvesni kai reikia šildyti namus, todėl sutaupoma mėnesinių išlaidų ir sąskaitų už energiją.

Kaip veikia oro šilumos siurbliai?
Šiluma iš oro absorbuojama žemoje temperatūroje į skystį. Šis skystis praeina per kompresorių, padidindamas temperatūrą ir perduoda tą aukštesnės temperatūros šilumą namo šildymo ir karšto vandens kontūrams.

Yra du pagrindiniai ASHP tipai: oras-vanduo ir oras-oras. Pasirinkus oras-vanduo arba oras-oras sistemą, bus nustatyta reikalinga šilumos paskirstymo sistema.

Skirtingai nuo dujų ir kietojo kuro katilų, šilumos siurbliai teikia šilumą žemesnėje temperatūroje daug ilgiau. Jei montuojate ASHP, kad pakeistumėte dujų ar naftos katilą, turėtumėte apsvarstyti, ar taip pat galite atnaujinti izoliaciją, kad kuo geriau išnaudotumėte savo ASHP. Taip pat galite apsvarstyti galimybę įrengti didesnius radiatorius ar šildyti grindis.

Oro šilumos siurblių privalumai:

 • Tai gali sumažinti jūsų sąskaitas už šildymo kurą, ypač jei pakeisite įprastą elektrinį šildymą;
 • Tai galėtų sumažinti anglies dvideginio išmetimą namuose;
 • Nereikia galvoti apie kuro pristatymą ir laikymą;
 • Tai gali šildyti jūsų namus, taip pat ir vandenį;
 • Užtenka minimalios priežiūros;
 • Lengviau montuojamas nei žemės šilumos siurblys;
 • Žiemą gali tekti nuolat įjungti, kad jūsų namai būtų efektyviai šildomi, tačiau radiatoriai nesijaus tokie karšti, kaip naudojant dujų ar kietojo kuro katilą;
 • Išlaidos, santaupos ir finansinė parama;

Išlaidos
Įdiegus įprastą sistemą, reikia apie 9 000–12 000 eurų. Eksploatavimo išlaidos skirsis priklausomai nuo daugelio veiksnių, įskaitant jūsų namo dydį, izoliaciją ir kokios kambario temperatūros siekiate. Tačiau galima pretenduoti gauti APVA paramą kuri ženkliai sumažina išlaidas.

Taupymas
Kiek sutaupysite, priklausys nuo to, kokią sistemą naudojate dabar, taip pat tuo, kuo ją pakeisite. Jūsų santaupoms įtakos turės:

 • Jūsų šilumos paskirstymo sistema;
 • Jei turite galimybę, grindinis šildymas gali būti efektyvesnis nei radiatoriai, nes vanduo neturi būti toks karštas. Jei neįmanoma šildyti grindų, naudokite didžiausius radiatorius, kokių tik galite. Jūsų montuotojas pakonsultuos jus šiuo klausimu;
 • Jūsų kuro sąnaudos:
  Jūs vis tiek turėsite mokėti sąskaitas už kurą naudodamiesi šilumos siurbliu, nes jis yra varomas elektra, tačiau greičiausiai sutaupysite pinigų sąskaitoms lyginant su jūsų dabartinėmis kuro sąnaudomis (priklausomai nuo šildymo tipo, kurį keičiate);
 • Jūsų sena šildymo sistema:
  Jei senoji jūsų šildymo sistema buvo neefektyvi, greičiausiai matysite mažesnes eksploatacijos išlaidas naudodami naują šilumos siurblį.

Vandens šildymas
Jei šilumos siurblys tiekia karštą vandenį, tai gali apriboti bendrą efektyvumą. Galite apsvarstyti saulės vandens šildymą, kad vasarą jis gautų karštą vandenį ir padėtų išlaikyti šilumos siurblio efektyvumą.

Valdiklių naudojimas
Sužinokite, kaip valdyti sistemą, kad galėtumėte išnaudoti visas jos galimybes. Tikriausiai reikės nustatyti, kad šildymas įsijungtų ilgesnėms valandoms, tačiau galbūt galėsite nustatyti žemesnį termostatą ir vis tiek jaustis patogiai. Diegimo programa turėtų jums paaiškinti, kaip valdyti sistemą, kad galėtumėte efektyviausiai ja naudotis.

Pasidalink šiuo įrašu!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email